Madonna’nın Evlat Edindiği Afrikalı Çocuklara ‘Cinsel Sömürü’ Yaptığı İddiaları Kanınızı Donduracak!

madonnanin-evlat-edindigi-afrikali-cocuklara-cinsel-somuru-yaptigi-iddialari-kaninizi-donduracak-nx1Tc3ae.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Pop müziğin kraliçesi kabul edilen Madonna’nın, Afrika ülkesi Malavi’de evlat edindiği 4 çocuğu ve başlattığı hayır kurumu hakkında ‘cinsel sömürü’ ve ‘çocuk kaçakçılığı’ gibi iddialar gündeme geldi. Buyurun detaylar… 👇

Kaynak: https://twitter.com/itsnatlydenise/st…

Pop dünyasının kraliçesi kabul edilen Madonna müzik sektöründe olduğu kadar aktivist kimliğiyle de büyük başarılara imza atan bir isim.

Senelerdir LGBTI+ hakları, cinsiyet eşitliği, vegan yaşam tarzı gibi birçok konuda görüşlerini paylaşan Madonna’nın ayrıca Afrika’da yardıma ihtiyacı olan çocuklar için ‘Raising Malawi’ isimli bir hayır kuruluşu var.

Ancak kuruluş, son dönemlerde ciddi suçlamalarla karşı karşıya! Etiyopya Dünya Federasyonu (EWF) geçtiğimiz haftalarda ünlü sanatçının hayır kurumu hakkında soru işaretleri olduğunu ve şeffaflığının sorgulanması gerektiğini söyledi.

Twitter’da @itsnatlydenise isimli bir kullanıcı, iddialara ve Madonna’nın evlatlık edindiği Afrikalı çocuklara dair uzun bir paylaşım yaptı.

Nyasa Times’ın haberine göre EWF, Madonna’nın kurumunun Malavi’deki faaliyetlerinin yakından izlenmesini; özellikle çocuk kaçırma, fuhuş, tehdit, yolsuzluk, gücü kötüye kullanma gibi suçların yakından sorgulanmasını istiyor.

EWF ayrıca Malavili dört çocuğu evlatlık edinen Madonna’nın 1992 yılında yayınlanan cinsel içerikli kitabına dair açıklama yapmış olması gerektiğini savunuyor.

Madonna’nın kitabı yayınladığı dönem anlaşma yaptığı yayınevi, kitabın içinde çocuk pornografisi ve hayvanlarla cinsel münasebet gibi suç unsurları olmaması gerektiği konusunda kurallar koymuştu.

Şimdi gelelim Madonna’nın evlatlık çocuklarına… Şarkıcı ilk kez 2006 yılında Malavi’ye gelerek sıtma gibi hastalıklarla boğuşan 13 aylık David Banda isimli erkek çocuğunu evlatlık edindi.

Madonna o dönemde biyolojik babasının, David’i ihmal ettiğini söylemişti.

EWF’in son iddialarında ise David’in babasının haksız olarak suçlandığı öne sürülüyor!

2016 yılında, yani Madonna eski eşi Guy Ritchie ile boşanma aşamasındayken oğulları Rocco’nun velayet davası sürüyordu.

Aynı dönem Banda’nın biyolojik babası Yohan, ünlü şarkıcının yaşam tarzı hakkında soru işaretleri olduğunu söyleyerek manşetlerde yer almıştı. 

Yohan’a göre Rocco’nun annesinin evine gitmek istememesi Madonna’nın davranışları hakkında endişeler yaratmıştı.

Yohan’ın iddialarına göre Madonna, oğlunu evlat edindikten sonra iyi bir eğitim göreceğinin ve sonra geri dönüp babasıyla yaşayabileceğinin sözünü vermiş!

Nyasa Times gazetesindeki iddialar ayrıca 17 yaşındaki David Banda’nın senelerdir cinsel sömürüye maruz kaldığını ve sosyal deneyler için kullanıldığını öne sürüyor!

‘Sosyal medyada David Banda’nın kadın kıyafetleri giyip makyaj yaptığı, annesiyle sevgili gibi el ele tutuştuğu fotoğrafları dolaşıyor.’

Madonna’nın 2009 yılında evlat edindiği ikinci çocuğu ise Mercy James. Ancak evlatlık isteği ilk olarak kabul edilmeyen şarkıcı, avukatlarıyla beraber davayı yüksek mahkemeye taşıyarak zorlu bir sürece girdi.

Madonna bu dönem yaptığı açıklamada ‘Eğer bana ‘hayır’ demek dışında mantıklı bir açıklama yapmazsanız bunu kabul edemem. Bu yüzden bir grup avukat ile anlaştım ve davayı yüksek mahkemeye götürdüm.’ dedi.

Malavi yasalarına göre ülke topraklarında 1 sene yaşamayan kişilerin evlatlık edinme hakkı yok.

Mercy’nin anneannesi, vefat etmeden önce torununu tekrar görmek istediğini ve Madonna’ya sadece ilköğretim okulu çağına kadar izin verdiklerini iddia etti.

Mercy de aynı David gibi geçirdiği hastalıklar nedeniyle özel ihtiyaçları olan bir çocuktu. Reşit olmayan annesi doğumdan sonra vefat etmişti.

Mercy’nin resmi belgelerine bakan Baneti, Madonna’nın da “çocuğun biyolojik ailesi ile bağlantısının kesilmemesini ve düzenli olarak görüşmelerini istediğini” belirttiğini ancak tekrar asla Malavi’ye dönmediklerini söyleyerek gündeme geldi.

Ünlü sanatçının evlatlık edindiğini son çocuklar ise annelerini doğum sırasında kaybeden Esther ve Stella isimli ikizler oldu. Aşağıda gördüğünüz manşette ise ikizlerin babasının söylemleri var…

‘Madonna benim kızlarımı sonsuza kadar mı yanına aldı? Bu doğru olamaz!’ 

Çiftçilik yapan baba Adam Mwale, evlatlık sürecinin kalıcı olduğunun farkında olmadığını öne sürüyor.

İkizlerin evlatlık edinme sürecinde de David’in belgelerine benzer olarak babanın ikizleri ihmal ettiği ve yetersiz olduğu yazıyordu.

Baba Mwale ise ‘Her gün çamurlu yollarda ikişer saat gidip gelirdim, kızlarıma elbiseler ve minik hediyeler alırdım. Onlar da dizimin iki yanına oturur, benimle oynayıp gülerdi.’ diyor.

Madonna’nın ayrıca 2012 yılında Malavi yetkililerinden izin almadan 10 okul inşa etmek istemesi, ülkenin Eğitim Bakanlığı tarafından tepkiyle karşılaşmış.

Eğitim Bakanlığı sözcüsü artık Madonna’nın hareketlerinden ‘bıktıklarını’ söyleyerek yine izin almadan okul inşa etmek istediğini açıklamışlardı.

Malavi hükümeti ise o dönem ‘Şarkıcı, ülkedeki çocukları değil de kendi dünya çapındaki imajını daha çok önemsiyor’ demişti.

EWF ile Afrikalı Twitter kullancılarının Madonna ile 2006 yılında kurulan Raising Malawi isimli hayır kuruluşuna dair iddiaları bu şekildeydi.

Federasyon, ülke başkanı Lazarus Chakwera’nın hayır kurumu ve çocuklar hakkında detaylı inceleme başlatmasını istiyor. 

Ancak öne sürülen söylemlerin hiçbir kesinliği olmadığını hatırlatmakta fayda var.

Peki siz ne düşünüyorsunuz bu iddialar hakkında? Buyurun yorumlara…

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

TATLI HABERLER ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin